Branding dla firm, czyli jak stworzyć charakter marki. ILS CONTENT

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami: (+48) 789 171 447 office@ilscreation.pl

PL

Jak kreować doskonały branding

i wykorzystać go w biznesie?

Branding marki to bardzo rozległe i jednocześnie szczegółowe zagadnienie. Obejmuje o wiele więcej działań, niż mogłoby się wydawać. Branding nie jest bowiem jedynie stworzeniem logo i palety kolorów, a wykreowaniem unikalnego charakteru firmy. Branding powinien więc być pierwszym projektem, w który zaangażujesz swoją firmę, bo właśnie dzięki niemu powstanie jej wizerunek, na którym opierać się będzie działanie całej marki.

 

 

Czym jest branding dla firm?

 

Branding, jak już wspomnieliśmy to szereg działań mających na celu wykreowanie wizerunku Twojej firmy. W tej definicji kryje się bardzo wiele czynności: zaczynając od stworzenia palety barw, przez spójne logo i stronę www, wizytówki czy kreację na social media, po spójną komunikację, podniesienie rozpoznawalności marki czy wyróżnienie się spośród konkurencji. Kreacja brandingu nie opiera się więc wyłącznie na stworzeniu pewnego wizerunku, lecz także na wytyczeniu drogi działania.

 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto zrobić branding dla firmy?

 

Branding ma kilka głównych celów, min.: nadać firmie tożsamość, zbudować jej rozpoznawalność i wzmocnić zaufanie klientów, a także wyróżnić się spośród konkurencji i pomóc w dalszym rozwoju. Jak widzisz, branding jest więc konieczny, jeśli chcesz, żeby Twoja firma się rozwijała i generowała zyski. Oczywiście, żeby osiągnąć te cele trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób działa branding? Otóż opiera się on w głównej mierze na dokładnej analizie Twojego biznesu oraz wykreowaniu takiego charakteru Twojej marki, by oddziaływał na emocje odbiorców. Badania dowodzą, że odbiorcy potrzebują zaledwie 7 sekund, by wyrobić sobie zdanie na temat danej marki. To właśnie dlatego tak ważne jest, by w te 7 sekund zrobić jak najlepsze wrażenie, a w tym pomoże Ci profesjonalny branding dla firm.

 

 

Co może zrobić branding dla Twojej firmy?

 

Nadać tożsamość firmie

Pierwszym krokiem zawsze jest omówienie oczekiwań i potrzeb, dzięki czemu możemy lepiej poznać markę i jej wartości. Dopiero na podstawie wywiadu możemy zacząć kreację brandingu. Tworzymy wizualną część Twojej firmy:

- logo

- paletę barw

- prezentacje dla klientów

- plakaty

- ulotki i broszury

- katalogi produktowe

- wizytówki

- grafiki na stronę www i grafiki na social media

- wszelkie koncepcje wizualne

Wszystkie materiały powinny być ze sobą spójne pod względem kolorów, fontów i stylu. W ten sposób powstaje unikalny charakter marki, czyli jej tożsamość. Już na tym etapie można zacząć oddziaływać na uczucia odbiorców, np. poprzez dobranie odpowiednich kolorów kojarzących się z konkretną branżą.

 

Rozwijać świadomość marki

Branding to także kreowanie wyobrażenia o marce, jakie mają potencjalni klienci. Sposób, w jaki firma jest postrzegana zarówno przez odbiorcę, jak i przez rynek jest bardzo istotne i może zadecydować o sukcesie lub jego braku. Najpewniej Twoja firma jest jedną z wielu w swojej branży, dlatego świadomość o Twojej marce musi być silna, by potencjalny klient wybrał właśnie Ciebie, a nie konkurencję. Dobrze zbudowana świadomość marki pozwoli na zdobywanie nowych klientów nawet jeśli w konkurencji istnieją tańsze opcje. Można tego dokonać np. dzięki pozytywnym skojarzeniom z trendem pro-ekologicznym.

 

Wyróżnić firmę wśród konkurencji

W dzisiejszych czasach brak konkurencji jest praktycznie niemożliwy. W każdej branży znajdą się chociaż dwie firmy, które startują w wyścigu o zdobycie klienta. Dlatego podczas kreowania brandingu podkreślamy najlepsze cechy Twojej marki. Na pierwszy plan wyciągamy wszelkie zalety, dzięki którym potencjalny klient pomyśli o Twojej firmie, jak o najlepszym możliwym wyborze.

 

Zbudować rozpoznawalność marki i zaufanie do niej

Rozpoznawalna marka to taka, do której przychodzą zarówno nowi klienci, jak i powracają ci, którzy już kiedyś skorzystali z jej produktu lub usługi. Dlatego warto jest poświęcić czas na zbudowanie rozpoznawalności za pomocą pozytywnych skojarzeń. Można do tego wykorzystać odpowiednie barwy, dźwięki, slogan lub grafikę. Chodzi o to, by raz usłyszany slogan lub zobaczone logo zostało w pamięci już na zawsze. Wysoka rozpoznawalność to także krok w stronę budowania zaufania do marki. Klienci bardziej ufają firmom, które kojarzą i których wizerunek znają, nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystali z ich usług i produktów.

 

 

 

 

 

 

Co jest najważniejsze w brandingu marki?

 

 

Najważniejsze w brandingu marki jest to, by podejść do niego zarówno strategicznie, jak i kreatywnie. Branding musi być spójny i logiczny, ale także wyróżniający się i zapadający w pamięć. W brandingu zawierają się elementy wizualne, takie jak logo i wizytówki oraz elementy niewizualne, jak np. reprezentowanie pewnych poglądów i współpraca z konkretnymi twarzami. Należy więc pamiętać, by na każdym etapie kreacji brandingu, niezależnie czy jest to plakat czy dołączenie do akcji społecznej, marka reprezentowała spójny wizerunek. Spójność to jednak nie wszystko – to, co wykreowaliśmy musi być także zadziwiająco chwytliwe.

Kontakt Napisz lub zadzwoń, pomożemy!

ILS CREATION


ul. Zamojska 18/2
93-486 Łódź

tel: (+48) 662 239 499
email: office@ilscreation.pl
www: ilscreation.pl

  ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ   LUB ZADZWOŃ
   (+48) 662 239 499

   ×