ILS Content

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami: (+48) 789 171 447 office@ilscreation.pl

PL

Teksty SEO

co to i czy są potrzebne?

Czasy, kiedy wystarczyło, by strona internetowa była graficznie estetyczna, żeby zdobyć popularność, już dawno minęły. Obecnie, jeśli chcemy, by nasza strona czy też e-sklep stały się popularne, tj. pokazywały się wysoko na liście w wyszukiwarce, musimy połączyć kilka działań. Jednym z nich jest praca nad tekstami SEO, nazywanymi również tekstami pozycjonującymi.

Teksty SEO – co to?

Teksty SEO to najprościej wyjaśniając teksty, które będą interesujące dla potencjalnego odbiorcy, a więc zachęcą go do odwiedzenia naszej strony i zatrzymają na niej na dłużej. Takie teksty powinny być wyposażone w często używane w wyszukiwarkach frazy i słowa. Dzięki temu będą pojawiać się wysoko na liście wyszukanych stron i zwiększą prawdopodobieństwo, że potencjalny klient wejdzie właśnie do naszego sklepu internetowego.

Jak napisać tekst SEO?

Aby tekst dobrze pozycjonował naszą stronę powinien spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinien być napisany z myślą o czytelnikach – język musi być prosty i przystępny, a wartość merytoryczna wysoka. Warto skupić się również na użyciu jak największej liczby słów kluczowych, które będą odpowiednio kodowane przez algorytmy wyszukiwarki. Niestety granica między tekstem odpowiednim dla czytelnika, a tym dla algorytmów jest bardzo cienka i bardzo łatwo jest ją zatrzeć. Pamiętaj, że w tekstach pozycjonujących nadal najważniejszy jest człowiek po drugiej stronie monitora i nieskładne, niepoprawne i nienawiązujące do kontekstu zdania mimo że będą posiadały słowa kluczowe, nie zachęcą potencjalnego klienta do pozostania na stronie. Jedną z najważniejszych zasad jest również niekopiowanie tekstów! Niestety raz opublikowany tekst na stronie internetowej zostaje zapamiętany przez algorytm na zawsze, jeśli więc pojawi się drugi taki sam tekst z pewnością zostanie on zepchnięty na sam dół listy – „przecież już jeden taki posiadamy” – myśli algorytm. Dlatego właśnie pisanie tekstów pozycjonujących jest tak pracochłonne i czasochłonne.

Gdzie na stronie umieścić tekst SEO?

Najlepszym miejscem na publikowanie tekstów pozycjonujących jest blog. Na blogu można opublikować długie artykuły, które zawierają więcej słów kluczowych niż chociażby teksty na stronie głównej. Nie oznacza to jednak, że nie warto zająć się tekstami na stronie głównej, w katalogach i na podstronach. Jeśli zależy Ci na pozycjonowaniu strony zwróć uwagę także na opisy produktów, to właśnie w nich bardzo często można zawrzeć frazy wyszukiwane przez użytkowników.

Czy teksty pozycjonujące są lepsze od reklam?

Pod pewnymi względami SEO jest lepsze od reklam, ale nie zawsze przyniesie takie efekty, jak płatna kampania. Odpowiednio zrobione pozycjonowanie na stronie pozostaje raz na zawsze, czyli jest to tak naprawdę jednorazowy koszt. Oczywiście wymaga to wielu godzin pracy, ale raz ukończone nie wymaga odnawiania budżetu każdego kolejnego miesiąca. Jednakże SEO na nic się zda przy np. czasowych promocjach, np. z okazji Black Friday. Według nas teksty SEO powinny przeplatać się wraz z płatnymi kampaniami reklamowymi, ponieważ razem przynoszą najlepsze wyniki.

Czy mogę sam napisać tekst SEO?

Jeśli tylko czujesz się pewnie w pisaniu artykułów, nie masz problemów z ortografią ani interpunkcją, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś spróbował napisać taki tekst samodzielnie. Co prawda będziesz musiał poświęcić wiele czasu na poszukiwania interesującego tematu dla potencjalnych klientów, słów kluczowych oraz chwytliwych nagłówków. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do profesjonalnych copywriterów, którzy posiadają wiedzę zdobywaną przez lata pracy z tekstami internetowymi. Copywriterzy oraz specjaliści od pozycjonowania dadzą Ci gwarancję, że wykonana przez nich praca przyniesie długoterminowe zyski!

Kontakt Napisz lub zadzwoń, pomożemy!

ILS CREATION


ul. Zamojska 18/2
93-486 Łódź

tel: (+48) 662 239 499
email: office@ilscreation.pl
www: ilscreation.pl

  ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ   LUB ZADZWOŃ
   (+48) 662 239 499

   ×